Paid Memberships Pro v1.8.6.8.1 - en to nb_NO translation catalogue (708 entries)

en: You do not have permissions to perform this action.
nb_NO: Du har ikke rettigheter nok for denne aktiviteten.

en: Add Ons
nb_NO: Utvidelser

en: Last checked on %s at %s.
nb_NO: Sist sjekket på %s ved %s.

en: Check Again
nb_NO: Sjekk igjen

en: All
nb_NO: Alle

en: Active
nb_NO: Aktive

en: Inactive
nb_NO: Ikke avktive

en: Update Available
nb_NO: Oppdatering er tilgjengelig

en: Not Installed
nb_NO: Ikke innstallert

en: Add On Name
nb_NO: Navnet på utvidelsen

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: No Add Ons found.
nb_NO: Fant ikke utvidelser

en: Install Now
nb_NO: Installer

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Update License
nb_NO: Oppdater lisensnøkkelen

en: Deactivate %s
nb_NO: Deaktiver %s

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Activate %s
nb_NO: Aktiver %s

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Delete %s
nb_NO: Slett %s

en: Delete
nb_NO: Slett

en: N/A
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: By %s
nb_NO: Av %s

en: More information about %s
nb_NO: Mer informasjon om %s

en: View details
nb_NO: Vis detaljer

en: Visit plugin site
nb_NO: Besøk tilleggets nettsted

en: Add a membership level to get started.
nb_NO: Legg til et medlemskap for å starte.

en: Set up the membership pages
nb_NO: Oppsett for medlemskap-sidene

en: Set up your SSL certificate and payment gateway
nb_NO: Oppsett for SSL sertifikat og betalingsmåte

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Stripe.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for noen av dine medlemskapsnivåer er ikke støttet av Stripe.

en: The billing details for this level are not supported by Stripe. Please review the notes in the Billing Details section below.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for dette nivået er ikke støttet av Stripe. Les igjennom informasjonen i Faktureringsdetaljene under.

en: The levels with issues are highlighted below.
nb_NO: Nivåene med feil er markert under.

en: Please edit your levels
nb_NO: Rediger nivåene dine under

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Payflow.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for noen av dine medlemskapsnivåer er ikke støttet av Payflow.

en: The billing details for this level are not supported by Payflow. Please review the notes in the Billing Details section below.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for dette nivået er ikke støttet av Payflow. Les igjennom informasjonen i Faktureringsdetaljene under.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Braintree.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for noen av dine medlemskapsnivåer er ikke støttet av Braintree.

en: The billing details for this level are not supported by Braintree. Please review the notes in the Billing Details section below.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for dette nivået er ikke støttet av Braintree. Les igjennom informasjonen i Faktureringsdetaljene under.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by TwoCheckout.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for noen av dine medlemskapsnivåer er ikke støttet av TwoCheckout.

en: The billing details for this level are not supported by 2Checkout. Please review the notes in the Billing Details section below.
nb_NO: Faktureringsdetaljene for dette nivået er ikke støttet av 2Checkout. Les igjennom informasjonen i Faktureringsdetaljene under.

en: User Forum
nb_NO: Brukerforum

en: Membership Levels
nb_NO: Medlemskapsnivå

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Payment Gateway &amp; SSL
nb_NO: Betalingsmåter &amp; SSL

en: Email
nb_NO: E-post

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Your advanced settings have been updated.
nb_NO: Dine avanserte innstillinger har blitt oppdatert.

en: This content is for !!levels!! members only. <a href="%s">Register here</a>.
nb_NO: Dette innholdet er kun for brukere som er medlemmer av  følgende nivåer: !!levels!!. <a href="%s">Registrer deg her</a>.

en: Please <a href="%s">login</a> to view this content. (<a href="%s">Register here</a>.)
nb_NO: Du må være <a href="%s">pålogget</a> for å ha tilgang til dette innholdet. (<a href="%s">Registrer deg her</a>.)

en: This content is for members only. Visit the site and log in/register to read.
nb_NO: Dette innholdet er tilgjengelig til våre medlemmer. Du må enten være pålogget som bruker, eller ha registrert deg for å få tilgang.

en: Advanced Settings
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: Message for Logged-in Non-members
nb_NO: Melding til innloggede ikke-medlemmer

en: This message replaces the post content for non-members. Available variables
nb_NO: Denne meldingen erstatter innholdet i innleggene for ikke-medlemmer. Tilgjengelige variabler

en: Message for Logged-out Users
nb_NO: Melding til utloggede brukere

en: This message replaces the post content for logged-out visitors.
nb_NO: Denne meldingen erstatter innholdet i innleggene for utloggede besøkende

en: Message for RSS Feed
nb_NO: Melding for RSS Feed

en: This message replaces the post content in RSS feeds.
nb_NO: Denne meldingen erstatter innholdet i innleggene i RSS Feeden

en: Filter searches and archives?
nb_NO: Bruke filter for alle søk og arkivsider?

en: No - Non-members will see restricted posts/pages in searches and archives.
nb_NO: Nei - Brukere som ikke er medlemmer vil kunne få tilgang til innhold i innlegg/sider ved søk eller i arkivene.

en: Yes - Only members will see restricted posts/pages in searches and archives.
nb_NO: Ja - Kun brukere som også er medlemmer vil kunne få tilgang til innhold i innlegg/sider ved søk eller i arkivene.

en: Show Excerpts to Non-Members?
nb_NO: Viser utdrag for ikke-medlemmer?

en: No - Hide excerpts.
nb_NO: Nei - Skjul utdragene.

en: Yes - Show excerpts.
nb_NO: Ja - Vis utdragene.

en: Hide Ads From Members?
nb_NO: Skjule annonser fra alle medlemmer?

en: No
nb_NO: Nei

en: Hide Ads From All Members
nb_NO: Skjul reklamen for alle medlemmer

en: Hide Ads From Certain Members
nb_NO: Skjul reklamen for visse medlemmer

en: Ads from the following plugins will be automatically turned off
nb_NO: Reklamer fra følgende Plugins vil automatisk slås av

en: To hide ads in your template code, use code like the following
nb_NO: For å skjule reklamer i template-koden, bruk kode som i det følgende

en: Choose Levels to Hide Ads From
nb_NO: Velg nivåer for å skjule reklamer fra

en: Redirect all traffic from registration page to /susbcription/?
nb_NO: Omdiriger all trafikk fra registreringssiden til /abonnement/?

en: multisite only
nb_NO: kun for multisite

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Use reCAPTCHA?
nb_NO: Bruk reCAPTCHA?

en: Yes - Free memberships only.
nb_NO: Ja - Kun for gratis medlemskap.

en: Yes - All memberships.
nb_NO: Ja - Alle medlemskap.

en: A free reCAPTCHA key is required.
nb_NO: Det trengs en gratis reCAPTCHA nøkkel

en: Click here to signup for reCAPTCHA
nb_NO: Klikk her for å registrere deg for reCAPTCHA

en: reCAPTCHA Public Key
nb_NO: reCAPTCHA Offentlig nøkkel

en: reCAPTCHA Private Key
nb_NO: reCAPTCHA Privat nøkkel

en: Require Terms of Service on signups?
nb_NO: Er det krav til Brukerbetingelser ved registrering?

en: If yes, create a WordPress page containing your TOS agreement and assign it using the dropdown above.
nb_NO: Hvis ja, så lag en egen Wordpress-side som inneholder Brukerbetingelsene og tilknytt siden ved å bruke dropdown-menyen over.

en: selected
nb_NO: valgte

en: Save Settings
nb_NO: Lagre innstillingene

en: Discount code updated successfully.
nb_NO: Rabattkoden er oppdatert.

en: Error updating discount code. That code may already be in use.
nb_NO: Feil ved oppdatering av rabattkoden. Koden kan allerede være i bruk.

en: Discount code added successfully.
nb_NO: Rabattkoden er lagt til.

en: Error adding discount code. That code may already be in use.
nb_NO: Feil ved innlegging av rabattkoden. Koden kan allerede være i bruk.

en: Error saving values for the %s level.
nb_NO: Feil ved lagring av verdier for %s nivået.

en: There were errors updating the level values:
nb_NO: Det oppsto feil ved oppdatering av nivå-verdiene:

en: Code %s deleted successfully.
nb_NO: Vi har slettet %s

en: Error deleting discount code. The code was only partially deleted. Please try again.
nb_NO: Det oppsto feil ved sletting av rabattkoden. Koden ble bare delvis slettet. Prøv igjen.

en: Error deleting code. Please try again.
nb_NO: Feil ved sletting av koden. Prøv igjen.

en: Code not found.
nb_NO: Koden ble ikke funnet.

en: Edit Discount Code
nb_NO: Rediger rabattkoden

en: Add New Discount Code
nb_NO: Legg til ny rabattkode

en: This will be generated when you save.
nb_NO: Dette vil bli generert når du lagrer.

en: Code
nb_NO: Kode

en: Start Date
nb_NO: Startdato

en: Expiration Date
nb_NO: Utløpsdato

en: Uses
nb_NO: Ganger å bruke

en: Leave blank for unlimited uses.
nb_NO: La stå åpen for ubegrenset bruk.

en: Which Levels Will This Code Apply To?
nb_NO: Hvilke nivåer vil denne koden gjelde for?

en: Initial Payment
nb_NO: Pris

en: The initial amount collected at registration.
nb_NO: Den første summen innbetales ved registrering.

en: Recurring Subscription
nb_NO: Abonnement

en: Check if this level has a recurring subscription payment.
nb_NO: Kryss av dersom nivået har regelmessige abonnementsinnbetalinger.

en: Billing Amount
nb_NO: Faktureringsbeløp

en: Day(s)
nb_NO: Dag(er)

en: Week(s)
nb_NO: Uke(r)

en: Month(s)
nb_NO: Måned(er)

en: Year(s)
nb_NO: År

en: The amount to be billed one cycle after the initial payment.
nb_NO: Beløpet som skal faktureres en syklus etter første betaling.

en: Billing Cycle Limit
nb_NO: Grense for faktureringssyklus

en: The <strong>total</strong> number of recurring billing cycles for this level, including the trial period (if applicable) but not including the initial payment. Set to zero if membership is indefinite.
nb_NO: Det <strong>totale</strong> antall tilbakevendende faktureringssykluser for dette nivået, inkludert prøveperioden (hvis aktuelt), men ekslusdert den første betalingen. Satt til null dersom medlemskapet er for ubestemt tid.

en: Custom Trial
nb_NO: Prøve-periode

en: Check to add a custom trial period.
nb_NO: Kryss av for å legge til en egen prøveperiode.

en: Trial Billing Amount
nb_NO: Betalingsbeløp for prøveperioden

en: for the first
nb_NO: for den første

en: subscription payments
nb_NO: abonnementsbetalinger

en: Membership Expiration
nb_NO: Medlemskapsutløp

en: Check this to set when membership access expires.
nb_NO: Kryss av for å definere når medlemskapet utløper

en: Expires In
nb_NO: Utløper om

en: Set the duration of membership access. Note that the any future payments (recurring subscription, if any) will be cancelled when the membership expires.
nb_NO: Angi varigheten av medlemskapet. Vær oppmerksom på at fremtidige utbetalinger (repeterende abonnement, osv) vil bli slettet når medlemskapet utløper.

en: Memberships Discount Codes
nb_NO: Rabattkoder

en: Search Discount Codes
nb_NO: Søk i rabattkodene

en: Search
nb_NO: Søk

en: Starts
nb_NO: Begynner

en: Expires
nb_NO: Utløper

en: Levels
nb_NO: Nivåer

en: Discount codes allow you to offer your memberships at discounted prices to select customers.
nb_NO: Rabattkoder er noe du kan tilby for å redusere medlemsprisen for enkelte kunder.

en: Create your first discount code now
nb_NO: Opprett din først rabattkode

en: edit
nb_NO: rediger

en: Are you sure you want to delete the %s discount code? The subscriptions for existing users will not change, but new users will not be able to use this code anymore.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette rabattkoden for %s? Innbetalingsbeløp for eksisterende medlemmers vill ikke endres, men nye medlemmer vil ikke kunne benytte seg av denne rabattkoden.

en: delete
nb_NO: slett

en: Email Settings
nb_NO: Innstillinger for e-post

en: By default, system generated emails are sent from <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. You can update this from address using the fields below.
nb_NO: Normalt sendes automatiske e-postmeldinger fra <em>wordpress@yourdomain.com</em>. Du kan endre denne “fra” adressen ved å fylle ut feltene under.

en: To modify the appearance of system generated emails, add the files <em>email_header.html</em> and <em>email_footer.html</em> to your theme's directory. This will modify both the WordPress default messages as well as messages generated by Paid Memberships Pro. <a title="Paid Memberships Pro - Member Communications" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/documentation/member-communications/">Click here to learn more about Paid Memberships Pro emails</a>.
nb_NO: Hvis du vil endre utseendet på genererte e-postmeldinger, pass på å legge filene <em>email_header.html</em>, og <em>email_footer.html</em> til katalogen for det aktive temaet ditt. Resultatet av å inkludere disse filene er at både standardmeldinger fra WordPress, meldinger som produseres fra Paid Memberships Pro vil endre seg. <a title=“Paid Memberships Pro - Member Communications” target=“_blank” href=“http://www.paidmembershipspro.com/documentation/member-communications/“>Lær mer om e-postmeldinger fra Paid Memberships Pro.</a>

en: From Email
nb_NO: E-postadressen til avsender:

en: From Name
nb_NO: Navnet på e-postavsender:

en: Only Filter PMPro Emails?
nb_NO: Kun behandle e-post for PMPro?

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;%s&gt;" will be filtered to use the above settings.
nb_NO: Dersom denne ikke er krysset av, vil alle mail fra “Wordpress &lt;%s&gt; bli filtrert basert på innstillingene ovenfor.

en: Send the site admin emails
nb_NO: Send ut nettstedets administrative e-postmeldinger

en: Checkout
nb_NO: Betaling

en: when a member checks out.
nb_NO: når ett medlem betaler

en: Admin Changes
nb_NO: Administrative endringer

en: when an admin changes a user's membership level through the dashboard.
nb_NO: når en administrator endrer brukerens medlemsnivå ved hjelp av dashbordet.

en: Cancellation
nb_NO: Avbestilling

en: when a user cancels his or her account.
nb_NO: Når en bruker avbestiller kontoen sin

en: Bill Updates
nb_NO: Betalingsoppdateringer

en: when a user updates his or her billing information.
nb_NO: når en bruker pppdater fakturaadresse og kredittkortinformasjon.

en: Send members emails
nb_NO: Send e-post til medlemmer

en: New Users
nb_NO: Nye brukere

en: Default WP notification email. (Recommended: Leave unchecked. Members will still get an email confirmation from PMPro after checkout.)
nb_NO: Standard e-post fra WP. (Vi anbefaler at du lar denne forbli blank/ikke avsjekket. Nye medlemmer vil fortsatt motta bekreftelse via e-post fra PMPro etter innbetalingen.)

en: Membership level updated successfully.
nb_NO: Vellykket oppgradering av medlemsnivået.

en: Error updating membership level.
nb_NO: Feil ved oppdatering av medlemsnivået.

en: Membership level added successfully.
nb_NO: Nytt medlemsskapsnivå lagt til.

en: Error adding membership level.
nb_NO: Det oppsto en feil ved opprettelsen av medlemsnivå.

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%d. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
nb_NO: Det oppstod en feil ved avsluttingen av abonnementet til brukeren med ID =%d. Du må sjekke kontoen din betalingsformidlerportalen du bruker for å bekrefte hvorvidt denne brukerens abonnement fortsatt er aktivt.

en: Last Invoice
nb_NO: Siste faktura

en: Membership level deleted successfully.
nb_NO: Medlemsnivået har blitt slettet.

en: Error deleting membership level.
nb_NO: Feil ved sletting av medlemsnivået.

en: Edit Membership Level
nb_NO: Redigering av medlemsnivået

en: Add New Membership Level
nb_NO: Legg til nytt medlemsskapsnivå

en: Name
nb_NO: Navn

en: Confirmation Message
nb_NO: Bekreftelse

en: Billing Details
nb_NO: Fakturadetaljer

en: Stripe integration currently only supports billing periods of "Week", "Month" or "Year".
nb_NO: Stripe som betalingsbehandler støtter kun “Uker”, “Måneder” eller “År” som abonnementsperiodeverdier.

en: Braintree integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
nb_NO: Braintree som betalingsbehandler støtter kun “Måneder” eller “År” som abonnementsperiodeverdier.

en: Payflow integration currently only supports billing frequencies of 1 and billing periods of "Week", "Month" or "Year".
nb_NO: PayPal Payflow som betalingsbehandler støtter kun en betalingsfrekvens bestående av verdien 1, og av abonnementsperiodeverdier bestående av “uker”, “måneder” og “år”.

en: Note
nb_NO: Notat

en: After saving this level, make note of the ID and create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to <em>pmpro_#</em>, where # is the level ID.
nb_NO: Etter att du har lagret dette medlemsnivået, ta notis av ID nummeret og opprett en “Plant” i dashboardet for Braintree. Her må du bruke de samme innstillingene samt sette “Plan ID”et til <em>pmpro_#</em>, der #-tegnet representerer det ID nummeret du noterte deg.

en: You will need to create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to
nb_NO: Du må opprette en “Plan” i kontrollpanelet til Braintree der du bruker de samme innstillingene og setter “Plan ID”et til

en: Stripe integration currently does not support billing limits. You can still set an expiration date below.
nb_NO: Stripe som betalingsbehandler støtter per tiden ikke begrensinger i hvor lenge ett abonnnement kan løpe. På tross av dette kan du fortsatt sette en utløpsdato i feltet nedenfor.

en: 2Checkout integration does not support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
nb_NO: 2Checkout som betalingsbehandler støtter for øyeblikket spesialtilpassede prøvetider. Du kan konfigurere en singel prøveperiode ved å konfigurere ett innledende betalingsbeløp som er annerledes enn hva den normale innbetalingen kommer til å være.

en: Stripe integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nb_NO: Stripe som betalingsbehandler støtter foreløpig ikke å ta betalt for prøveperioder.

en: Braintree integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nb_NO: Braintree som betalingsbehandler støtter foreløpig ikke å ta betalt for prøveperioder.

en: Payflow integration currently does not support trial amounts greater than $0.
nb_NO: PayPal Payflow som betalingsbehandler støtter foreløpig ikke å ta betalt for prøveperioder.

en: Other Settings
nb_NO: Andre innstillinger

en: Disable New Signups
nb_NO: Ikke tillat nye registreringer

en: Check to hide this level from the membership levels page and disable registration.
nb_NO: Kryss av for å gjemme dette medlemsnivået fra nivåsiden, samt å deaktivere registrering for nivået.

en: Content Settings
nb_NO: Innstillinger for innhold

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Save Level
nb_NO: Lagre nivået

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Add New Level
nb_NO: Legge til nytt medlemsskapsnivå

en: Search Levels
nb_NO: Søke i medlemsnivåer

en: Drag and drop membership levels to reorder them on the Levels page.
nb_NO: Bruk “dra og slipp” prinsippet for å endre rekkefølgen på nivåene på Medlemsnivåsiden.

en: Expiration
nb_NO: Utløpsdato

en: Allow Signups
nb_NO: Tillat nye registreringer

en: FREE
nb_NO: GRATIS

en: After
nb_NO: etter

en: copy
nb_NO: kopier

en: Are you sure you want to delete membership level %s? All subscriptions will be cancelled.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette medlemsskapsnivå %s? Alle eksisterende abonnement vil bli avsluttet.

en: Members List
nb_NO: Medlemsliste

en: Export to CSV
nb_NO: Eksporter som kommaseparerte verdier (CSV)

en: Show
nb_NO: Vis

en: All Levels
nb_NO: Alle nivåer

en: Cancelled Members
nb_NO: Avburtte medlemsskap

en: Expired Members
nb_NO: Utløpte medlemsskap

en: Old Members
nb_NO: Tidligere medlemmer

en: Search Members
nb_NO: Søk i Medlemmer

en: %d members found.
nb_NO: funnet %d medlemmer

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: First&nbsp;Name
nb_NO: Fornavn

en: Last&nbsp;Name
nb_NO: Etternavn

en: Billing Address
nb_NO: Fakturadresse

en: Membership
nb_NO: Medlemskap

en: Fee
nb_NO: Gebyr

en: Joined
nb_NO: Påmeldt

en: Ended
nb_NO: Avsluttet

en: No members found.
nb_NO: Fant ingen medlemmer.

en: Search all levels
nb_NO: Søk alle nivåer

en: Invoice emailed successfully.
nb_NO: Fakturaen ble sendt med e-post

en: Error emailing invoice.
nb_NO: Feil ved sending av fakturaen via e-post.

en: Order deleted successfully.
nb_NO: Bestillingen ble slettet.

en: Error deleting order.
nb_NO: Feil ved sletting av bestillingen.

en: Order saved successfully.
nb_NO: Bestillingen ble lagret.

en: Error updating order timestamp.
nb_NO: Feil oppstod når vi oppdaterte tidspunktet for bestillingen.

en: Error saving order.
nb_NO: Feil oppstod mens vi forsøkte å lagre bestillingen.

en: Order
nb_NO: Bestilling

en: New Order
nb_NO: Ny bestilling

en: Randomly generated for you.
nb_NO: Tilfeldig generert verdi

en: User ID
nb_NO: Bruker ID

en: Membership Level ID
nb_NO: ID for medlemsnivået.

en: Billing Name
nb_NO: Navn

en: Billing Street
nb_NO: Gatenavn

en: Billing City
nb_NO: Sted/By

en: Billing State
nb_NO: Fylke

en: Billing Postal Code
nb_NO: Postnummer

en: Billing Country
nb_NO: Land

en: Billing Phone
nb_NO: Telefon

en: Sub Total
nb_NO: Totalbeløp

en: Tax
nb_NO: MVA

en: Coupon Amount
nb_NO: Rabattkodebeløp

en: Total
nb_NO: Totalbeløp

en: Should be subtotal + tax - couponamount.
nb_NO: Bør være tilsvarende delsum + MVS/VAT - rabattkodebeløp.

en: Payment Type
nb_NO: Betalingstype

en: e.g. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.
nb_NO: f.eks. PayPal Express, PayPal standard, kredittkort.

en: Card Type
nb_NO: Korttype

en: e.g. Visa, MasterCard, AMEX, etc
nb_NO: F.eks Visa, MasteCard, American Express, osv.

en: Account Number
nb_NO: Kontonummer

en: Obscure all but last 4 digits.
nb_NO: Skjul alle siffer unntatt de 4 siste sifrene.

en: Expiration Month
nb_NO: Utløpsmåned

en: Expiration Year
nb_NO: Utløpsår

en: Gateway
nb_NO: portal

en: Gateway Environment
nb_NO: Portaloppsett

en: Sandbox/Testing
nb_NO: For testing

en: Live/Production
nb_NO: For produksjon/live

en: Payment Transaction ID
nb_NO: Transaksjons ID for betalinger

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference orders.
nb_NO: Opprettet av betalingstjenestens

en: Subscription Transaction ID
nb_NO: Transaksjons ID for abonnement

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference subscriptions.
nb_NO: Opprettet av betalingsformidlingstjenesten. Kan brukes for å kryssreferere abonnenter.

en: Date
nb_NO: Dato

en: Affiliate SubID
nb_NO: Affiliate under-ID

en: Notes
nb_NO: Notater

en: Save Order
nb_NO: Lagre Bestillingen

en: Email Invoice
nb_NO: Send faktura med e-post

en: Send an invoice for this order to:
nb_NO: Send en faktura for denne bestillingen til:

en: Send Email
nb_NO: Send e-post

en: Orders
nb_NO: Bestillinger

en: Add New Order
nb_NO: Ny bestilling

[ctx: Dropdown label, e.g. Show Daily Orders for January]
en: Show
nb_NO: Vis

en: Within a Date Range
nb_NO: Forhåndsdefinert datointervall

en: Predefined Date Range
nb_NO: Forhåndsdefinert datointervall

en: Within a Level
nb_NO: Med nivå

en: Within a Status
nb_NO: Med status

[ctx: Dropdown label]
en: From
nb_NO: Fra

[ctx: Dropdown label]
en: To
nb_NO: Til

[ctx: Dropdown label]
en: filter by
nb_NO: filtrer basert på

[ctx: Submit button value.]
en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Search Orders
nb_NO: Søk i Bestillinger

en: %d orders found.
nb_NO: %d bestillinger funnet.

en: User
nb_NO: Bruker

en: Membership Level
nb_NO: Type medlemskap

en: Payment
nb_NO: Betaling

en: Transaction IDs
nb_NO: Transaksjons ID

en: deleted
nb_NO: slettet

en: Subscription
nb_NO: Abonnement

en: Deleting orders is permanent and can affect active users. Are you sure you want to delete order %s?
nb_NO: Dersom du sletter en bestilling er det permanent og kan påvirke aktive brukere. Er du sikker på at du ønsker å slette bestilling %s?

en: print
nb_NO: skriv ut

en: email
nb_NO: e-post

en: No orders found.
nb_NO: Fant ikke noen bestillinger

en: Your page settings have been updated.
nb_NO: Vi har oppdatert innstillingene for medlemssidene

en: Membership Account
nb_NO: Kontoinformasjon

en: Membership Billing
nb_NO: Innbetalinger

en: Membership Cancel
nb_NO: Kansellering

en: Membership Checkout
nb_NO: Betalingsside

en: Membership Confirmation
nb_NO: Bekreftelse

en: Membership Invoice
nb_NO: Kvitteringer

en: The following pages have been created for you
nb_NO: Vi har opprettet de følgende sidene for deg

en: Manage the WordPress pages assigned to each required Paid Memberships Pro page.
nb_NO: Administrasjon av WordPress sidene som har blitt tildelt hver av de påkrevede Paid Memberships Pro sidene.

en: Assign the WordPress pages for each required Paid Memberships Pro page or
nb_NO: Tildel Wordpress sider for hver av de påkrevde Paid Memberships Pro sidene, eller

en: click here to let us generate them for you
nb_NO: klikk for å la oss opprette sidene for deg

en: Account Page
nb_NO: Side for kontoinformasjon

en: Choose One
nb_NO: Velg en

en: edit page
nb_NO: rediger siden

en: view page
nb_NO: vis siden

en: Include the shortcode
nb_NO: Legg til kortkoden (shortcode)

en: Billing Information Page
nb_NO: Side for fakturaadresse og kredittkort informasjon

en: Cancel Page
nb_NO: Side for å avslutte medlemsskapet

en: Checkout Page
nb_NO: Side for betalinger

en: Confirmation Page
nb_NO: Side for betalingsbekreftelse

en: Invoice Page
nb_NO: Side for fakturaer

en: Levels Page
nb_NO: Side for medlemsnivåer

en: Additional Page Settings
nb_NO: Ekstra sideinnstillinger

en: Generate Page
nb_NO: Automatisk oppretting av siden

en: Your payment settings have been updated.
nb_NO: Dine innstillinger for innbetalinger er herved oppdatert

en: Payment Gateway
nb_NO: Betalingsbehandlingsportal

en: SSL Settings
nb_NO: Innstillinger for SSL

en: Learn more about <a title="Paid Memberships Pro - SSL Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/ssl/">SSL</a> or <a title="Paid Memberships Pro - Payment Gateway Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/payment-gateway/">Payment Gateway Settings</a>.
nb_NO: Lær mer om <a title="Paid Memberships Pro - SSL Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/ssl/">SSL (Engelsk)</a>, eller <a title="Paid Memberships Pro - Payment Gateway Settings" target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/support/initial-plugin-setup/payment-gateway/">Innstillinger for betalingsbehandlingsportalene (Engelsk)</a>.

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Not all currencies will be supported by every gateway. Please check with your gateway.
nb_NO: Ikke alle valuttaer støttes av alle betalingsbehandlingsportalene. Vennligst bekreft valuttaen med din portal.

en: Accepted Credit Card Types
nb_NO: Aksepterte kredittkort

en: Sales Tax
nb_NO: Salgsskatt (US)

en: optional
nb_NO: valgfritt

en: Tax State
nb_NO: Stat å betale skatt i

en: abbreviation, e.g. "PA"
nb_NO: Statsforkortelse, f.eks “NY”

en: decimal, e.g. "0.06"
nb_NO: desimaltall, f.eks “0.06”

en: US only. If values are given, tax will be applied for any members ordering from the selected state.<br />For non-US or more complex tax rules, use the <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/10/non-us-taxes-paid-memberships-pro/">pmpro_tax filter</a>.
nb_NO: Kun for USA. Dersom du oppgir verdier her vil statlige skatterrater bli brukt for medlemmer som bestiller fra den valgte staten.<br />For områder utenfor USA, eller områder med mer komplekse skatteregler, bruk <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/10/non-us-taxes-paid-memberships-pro/">pmpro_tax filteret (Engelsk)</a>.

en: Force SSL
nb_NO: Fremtving bruk av SSL

en: Yes (with JavaScript redirects)
nb_NO: Ja (bruker JavaScript for omdirigeringer)

en: SSL Seal Code
nb_NO: Sikkerhetsbekreftelse (SSL Seal Code)

en: Extra HTTPS URL Filter
nb_NO: Ekstrafilter for HTTPS URLer

en: Pass all generated HTML through a URL filter to add HTTPS to URLs used on secure pages. Check this if you are using SSL and have warnings on your checkout pages.
nb_NO: Send all HTML via ett URL filter for å endre protokollen til HTTPS for lenker som brukes på sikrede sider. Kryss av dersom du has SSL installert og mottar advarsler på betalingssidene.

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Back to Reports Dashboard
nb_NO: Tilbake til  kontrollpanel for rapporter

en: Visits, Views, and Logins
nb_NO: Besøkende, visninger og innlogginger

en: Visits
nb_NO: Besøkende

en: Views
nb_NO: Visninger

en: Logins
nb_NO: Innlogginger

en: Today
nb_NO: I dag

en: This Month
nb_NO: Denne måneden

en: All Time
nb_NO: Siden starten

en: Visits, Views, and Logins Report
nb_NO: Besøk, Visninger og Innloggingsrapport

[ctx: Dropdown label, e.g. Show All Users]
en: Show
nb_NO: Vis

en: All Users
nb_NO: Alle brukere

[ctx: Search form label]
en: Search
nb_NO: Søk

en: Last Visit
nb_NO: Siste besøk

en: Visits This Month
nb_NO: Besøk denne måneden

en: Total Visits
nb_NO: Totalt antall besøk

en: Views This Month
nb_NO: Visninger denne måneden

en: Total Views
nb_NO: Totalt antall visninger

en: Last Login
nb_NO: Sist logget inn

en: Logins This Month
nb_NO: Innlogginger denne måneden

en: Total Logins
nb_NO: Totalt antall innlogginger

en: Membership Stats
nb_NO: Medlemsstatistikker

en: Signups
nb_NO: Registreringer

en: All Cancellations
nb_NO: Alle avbestillinger

en: This Year
nb_NO: Inneværende år

[ctx: Dropdown label, e.g. Show Daily Revenue for January]
en: Show
nb_NO: Vis

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Annual
nb_NO: Årsrapport

en: Signups vs. All Cancellations
nb_NO: Registreringer vs alle avbestillinger

en: Signups vs. Cancellations
nb_NO: Registreringer kontra avbestillinger

en: Signups vs. Expirations
nb_NO: Registreringer kontra utløpte medlemsskap

[ctx: Submit button value.]
en: Generate Report
nb_NO: Rapport

en: Sales and Revenue (Testing/Sandbox)
nb_NO: Salg og inntekter (Testmiljø)

en: Sales and Revenue
nb_NO: Salg og inntekter

en: Sales
nb_NO: Salg

en: Revenue
nb_NO: Inntekt

en: Invoice #:
nb_NO: Faktura no.:

en: Date:
nb_NO: Dato:

en: Bill to:
nb_NO: Faktura til:

en: Item
nb_NO: Vare

en: Price
nb_NO: Pris

en: Subtotal
nb_NO: Delsum

en: Updating Paid Memberships Pro
nb_NO: Oppdaterer Paid Memberships Pro

en: Updates are processing. This may take a few minutes to complete.
nb_NO: Vi jobber med oppdateringen. Dette kan komme til å ta noen minutter.

en: Update complete.
nb_NO: Oppdateringen er ferdig.

en: There was an error canceling the subscription for user with ID=%s. You will want to check your payment gateway to see if their subscription is still active.
nb_NO: Feil oppstod mens vi forsøkte å avslutte abonnementet for brukeren med ID=%s. Du bør sjekke betalingssystemportalen for å sjekke om abonnementet til brukeren fortsatt er aktivt.

en: An Email From %s
nb_NO: En e-post fra %s

en: Your membership at %s has been CANCELLED
nb_NO: Ditt medlemsskap på %s har blitt AVSLUTTET

en: Membership for %s at %s has been CANCELLED
nb_NO: Medlemsskapet for %s på %s har blitt AVSLUTTET

en: Your membership confirmation for %s
nb_NO: Bekreftelse på medlemskap i %s

en: Discount Code
nb_NO: Rabattkode

en: This membership will expire on %s.
nb_NO: Dette medlemsskapet kommer til å utløpe den %s

en: Member Checkout for %s at %s
nb_NO: Nytt medlem for %s via %s

en: Your billing information has been updated at %s
nb_NO: Faktura adressen og kreditt kort informasjonen din har blitt oppdatert på %s

en: Billing information has been updated for %s at %s
nb_NO: Faktura adressen og kreditt kort informasjonen din har blitt oppdatert for %s på %s

en: Membership Payment Failed at %s
nb_NO: Betaling for medlemsnivået feilet den %s

en: Membership Payment Failed For %s at %s
nb_NO: Betaling for medlemsnivå feilet for %s på %s

en: Credit Card on File Expiring Soon at %s
nb_NO: Kredittkortet vi har lagret for deg utløper straks (den %s)

en: INVOICE for %s membership
nb_NO: Faktura for medlemsnivå %s

en: Your trial at %s is ending soon
nb_NO: Din prøveperiode på %s er like ved å bli avsluttet.

en: Your membership at %s has ended
nb_NO: Ditt medlemsskap på %s har blitt avsluttet

en: Your membership at %s will end soon
nb_NO: Medlemsskapet på %s kommer til å ende snart

en: Your membership at %s has been changed
nb_NO: Medlemsnivået ditt på %s har blitt endret

en: The new level is %s
nb_NO: Det nye medlemsnivået er %s

en: Your membership has been cancelled
nb_NO: Medlemsskapet ditt er herved avsluttet.

en: This membership will expire on %s
nb_NO: Dette medlemsnivået kommer til å utløpe den %s

en: This membership does not expire
nb_NO: Dette medlemsnivået utløper aldri.

en: Membership for %s at %s has been changed
nb_NO: Medlemskapet for %s ved %s er endret

en: Membership has been cancelled
nb_NO: Medlemsskapet/abonnementet er avsluttet

en: Invoice for Order #:
nb_NO: Faktura for bestillingsnummer:

en: Unknown error: Authorization failed.
nb_NO: Autorisasjon for betalingen feilet av ukjent årsak.

en: Unknown error: Payment failed.
nb_NO: Betalingen feilet av ukjent årsak.

en: A partial payment was made that we could not void. Please contact the site owner immediately to correct this.
nb_NO: En delbetaling hadde blitt fullført som vi ikke klarte å slette. Vennligst ta øyeblikkelig kontakt med eieren av denne websiden for å få rettet på problemet.

en: Authorize.net Settings
nb_NO: Innstillinger for Authorize.net

en: Login Name
nb_NO: Påloggingsnavn

en: Transaction Key
nb_NO: Transaksjonsnøkkel

en: To fully integrate with Authorize.net, be sure to set your Silent Post URL to
nb_NO: For å integrere med Authorize.net, må du konfigurere Silent Post URL’en til en verdi av

en: Could not connect to Authorize.net
nb_NO: Feil: Kunne ikke koble oss til Authorize.net

en: Braintree Settings
nb_NO: Innstillinger for Braintree

en: Merchant ID
nb_NO: Selger-ID

en: Public Key
nb_NO: Fellesnøkkel

en: Private Key
nb_NO: Privatnøkkel

en: Client-Side Encryption Key
nb_NO: Krypteringsnøkkel for klienten

en: Web Hook URL
nb_NO: Web Hook lenke

en: To fully integrate with Braintree, be sure to set your Web Hook URL to
nb_NO: For å fullføre integreringen av Braintree sine betalingstjenester, pass på å konfigurere “Web Hook URL” innstillingen til

en: We Accept %s
nb_NO: Vi aksepterer følgende %s

en: Payment Information
nb_NO: Betalingsinformasjon

en: Card Number
nb_NO: Kortnummer

[ctx: link to CVV help]
en: what's this?
nb_NO: hva er dette?

en: Apply
nb_NO: Godta

en: Unknown error: Initial payment failed.
nb_NO: Ukjent feil: Første delbetaling feilet.

en: Error during settlement:
nb_NO: Feil oppstod under betalingsbehandlingen:

en: Error during charge:
nb_NO: Feil oppstod under betalingsbehandlingen:

en: Failed to update customer.
nb_NO: Feil: Klarte ikke å oppdatere kundeinformasjonen.

en: Failed to create customer.
nb_NO: Feil: Kunne ikke opprette kunden.

en: Error creating customer record with Braintree:
nb_NO: Feil: Kunne ikke lenke kunden til abonnementet hos Braintree

en: Error subscribing customer to plan with Braintree:
nb_NO: Feil: Kunne ikke lenke kunden til abonnementet hos Braintree:

en: Failed to subscribe with Braintree:
nb_NO: Feil: Kunne ikke opprette abonnement med Braintree:

en: Could not find the subscription.
nb_NO: Fant ikke abonnementet.

en: Pay by Check
nb_NO: Betal med sjekk

en: Pay by Check Settings
nb_NO: Innstillinger for “Betaling med Sjekk”

en: Instructions
nb_NO: Veiledning

en: Who to write the check out to. Where to mail it. Shown on checkout, confirmation, and invoice pages.
nb_NO: Hvem sjekken skal skrives ut til, og hvor du skal sende den. Dette vises betalings-, bekreftelses- og kvitteringssidene.

en: CyberSource Settings
nb_NO: Innstillinger for CyberSource

en: This gateway option is in beta. Some functionality may not be available. Please contact Paid Memberships Pro with any issues you run into. <strong>Please be sure to upgrade Paid Memberships Pro to the latest versions when available.</strong>
nb_NO: Denne betalingsbehandlingstjenestens portal er av BETA kvalitet. Det er mulig at deler av funksjonaliteten mangler. Vennligst ta kontakt med Paid Memberships Pro dersom du støter på problemer.<strong>Pass også på å være oppdatert til den nyeste versjon av Paid Memberships Pro når du prøver denne portalen.</strong>

en: Transaction Security Key
nb_NO: Sikkerhetsnøkkel for transaksjonen

en: Payflow Pro Settings
nb_NO: Innstillinger for Payflow Pro

en: Partner
nb_NO: Sammarbeidspartner

en: Vendor
nb_NO: Selger

en: Password
nb_NO: Passord

en: Payflow does not use IPN. To sync recurring subscriptions, please see <a target="_blank" href="%s">this addon</a>.
nb_NO: Payflow bruker ikke IPN. For å synkronisere abonnement, vurder å installere <a target=“_blank” href=“%s”>denne PMPro utvidelsen</a>.

en: A partial payment was made that we could not refund. Please contact the site owner immediately to correct this.
nb_NO: Vi kunne ikke refundere en delinnbetaling som ble opprettet. Vennligst ta kontakt med eieren av denne websiden for å fikse problemet.

en: PayPal Settings
nb_NO: Innstillinger for PayPal

en: We do not recommend using PayPal Standard. We suggest using PayPal Express, Website Payments Pro (Legacy), or PayPal Pro (Payflow Pro). <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/09/read-using-paypal-standard-paid-memberships-pro/">More information on why can be found here.</a>
nb_NO: Vi anbefaler deg å LA VÆRE å bruke PayPal Standard. I stedet foreslår vi at du bruker ente PayPal Express, Website Payments Pro (Legacy), eller PayPal Pro (Payflow Pro). <a target="_blank" href="http://www.paidmembershipspro.com/2013/09/read-using-paypal-standard-paid-memberships-pro/">Vi har mer informasjon om hvorfor her (Engelsk).</a>

en: Gateway Account Email
nb_NO: E-Post adresse for kontoen til betalingsformidlingsportalen

en: API Username
nb_NO: Brukernavn for API

en: API Password
nb_NO: Passord for API brukeren

en: API Signature
nb_NO: Signatur for APIen

en: IPN Handler URL
nb_NO: IPN prosesseringslenke

en: This URL is passed to PayPal for all new charges and subscriptions. You SHOULD NOT set this in your PayPal account settings.
nb_NO: Denne URL’en blir sendt til PayPal hver gang det skjer en betaling eller ett abonnement opprettes. Det skulle IKKE være nødvendig for deg å legge inn denne i innstillingene din på PayPal sine sider.

en: Check Out with PayPal
nb_NO: Betal med Paypal

en: Submit and Check Out
nb_NO: Lagre og betal

en: Submit and Confirm
nb_NO: Lagre og bekreft

en: Please contact the site owner or cancel your subscription from within PayPal to make sure you are not charged going forward.
nb_NO: Vennligst ta kontakt med eieren av denne webtjenesten, eller avbryt abonnementet ditt på PayPal sine websider for å forsikre deg om at du ikke blir belastet for dette videre.

en: To fully integrate with PayPal, be sure to set your IPN Handler URL to
nb_NO: For å fullføre integreringen med PayPal’s betalingstjeneste, pass på å sette IPN hånderingslenken din til

en: The PayPal Token was lost.
nb_NO: PayPal tokenet var tapt.

en: Here is your IPN URL for reference. You SHOULD NOT set this in your PayPal settings.
nb_NO: Vi viser kun PayPal IPN lenken som en referance. Du TRENGER IKKE konfigurere denne i innstillingene din på PayPal sine websider.

en: The %s gateway depends on the %s PHP extension. Please enable it, or ask your hosting provider to enable it
nb_NO: Betalingstjenesteportalen for %s avhenger av PHP-utvidelsen %s. Vennligst aktiver den, eller be webhotell leverandøren din om å aktivere den.

en: Stripe Settings
nb_NO: Innstillinger for Stripe

en: Secret Key
nb_NO: Hemmelig nøkkel

en: Publishable Key
nb_NO: Publiserbar nøkkel

en: Show Billing Address Fields
nb_NO: Vis felt for fakturaadresse

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.<br /><strong>If No, make sure you disable address verification in the Stripe dashboard settings.</strong>
nb_NO: Stripe krever ikke at man oppgir en fakturaadresse. Velg “Nei” for å ikke vise disse feltene på  bestillingssiden. <br/><strong>Dersom du velger “nei”, pass på at du ikke har addresseverifisering slått på i kontoinnstillingene dine på Stripe sine websider.

en: To fully integrate with Stripe, be sure to set your Web Hook URL to
nb_NO: For å fullføre integreringen av Stripe sine betalingstjenester, pass på å konfigurere “Web Hook URL” innstillingen til

en: Subscription Updates
nb_NO: Abonnementsoppdateringer

en: Subscription updates, allow you to change the member's subscription values at predefined times. Be sure to click Update Profile after making changes.
nb_NO: Abonnementsoppdateringer, lar deg endre abonnementsverdiene for brukeren til bestemte tider. Pass på å klikke på “Oppdater profilen” etter at du har ferdigstilt endringene.

en: Subscription updates, allow you to change the member's subscription values at predefined times. Be sure to click Update User after making changes.
nb_NO: Abonnementsoppdateringer, lar deg endre abonnementsverdiene for brukeren til bestemte tider. Pass på å klikke på “Oppdater profilen” etter at du har ferdigstilt endringene.

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Could not cancel the old subscription. Updates have not been processed.
nb_NO: Klarte ikke å avslutte det gamle abonnementet. Nye oppdateringer ble ikke behandlet.

en: Error creating customer record with Stripe:
nb_NO: Feil: Kunne ikke opprette en kundekonto hos Stripe:

en: Error getting subscription with Stripe:
nb_NO: Feil: Fant ikke abonnementet hos Stripe

en: Error creating plan with Stripe:
nb_NO: Feil: Kunne ikke opprette en betalingsplan med Stripe

en: Error subscribing customer to plan with Stripe:
nb_NO: Feil: Kunne ikke lenke kunden til abonnementet hos Stripe

en: Could not cancel old subscription.
nb_NO: Kunne ikke avslutte det gamle abonnementet.

en: Could not find the customer.
nb_NO: Fant ikke kunden

en: 2Checkout Settings
nb_NO: Innstillinger for 2Checkout

en: Go to Account &raquo; User Management in 2Checkout and create a user with API Access and API Updating.
nb_NO: Gå til kontoen din, så “User Management” i 2Checkout for å opprette en bruker med API-tilgang og API baserte oppdateringer.

en: Password for the API user created.
nb_NO: Opprettet passord for API brukeren

en: Click on the profile icon in 2Checkout to find your Account Number.
nb_NO: Klikk på profilikonet til 2Checkout for å finne ditt kontonummer.

en: Secret Word
nb_NO: “Secret Word”

en: Go to Account &raquo; Site Management. Look under Checkout Options to find the Secret Word.
nb_NO: Gå til kontoen din, så “Site Management”. Finn “Checkout Options” for så å lokalisere ditt “Secret Word”

en: TwoCheckout INS URL
nb_NO: 2Checkout INS URL

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to use the following for your INS URL and Approved URL
nb_NO: For å fullføre integrasjonen med betalingstjenesten til 2Checkout, pass på å bruke følgende som din INS URL og “Approved URL”

en: Check Out with 2Checkout
nb_NO: Betal med 2Checkout

en: Memberships
nb_NO: Medlemskap

en: Page Settings
nb_NO: Sideinnstillinger

en: Payment Settings
nb_NO: Betalingsinnstillinger

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Discount Codes
nb_NO: Rabattkoder

en: Updates Required
nb_NO: Må oppdateres

en: <span class="ab-icon"></span>Memberships
nb_NO: <span class="ab-icon"></span>Medlemsskap

en: View PMPro Documentation
nb_NO: Til PMPro dokumentasjonen

en: Docs
nb_NO: Documentasjon

en: Visit Customer Support Forum
nb_NO: Besøk brukerstøtte forumet

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: US Dollars (&#36;)
nb_NO: Amerikanske dollar (&#36;)

en: Euros (&euro;)
nb_NO: Euro (&euro;)

en: Pounds Sterling (&pound;)
nb_NO: Britiske pund (&pound;)

en: Argentine Peso (&#36;)
nb_NO: Argentinske Peso (&#36;)

en: Australian Dollars (&#36;)
nb_NO: Australske dollar (&#36;)

en: Brazilian Real (R&#36;)
nb_NO: Brasilianske Real (R&#36;)

en: Canadian Dollars (&#36;)
nb_NO: Kanadiske dollar (&#36;)

en: Chinese Yuan
nb_NO: Kinesisk yuan

en: Czech Koruna
nb_NO: Czech koruna

en: Danish Krone
nb_NO: Dansk krone

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
nb_NO: Hong Kong Dollar ($#36;)

en: Hungarian Forint
nb_NO: Hungarske Forint

en: Indian Rupee
nb_NO: Indiske Rupee

en: Indonesia Rupiah
nb_NO: Indonesiske Rupiah

en: Israeli Shekel
nb_NO: Israelske Shekel

en: Japanese Yen (&yen;)
nb_NO: Japanske Yen (&yen;)

en: Malaysian Ringgits
nb_NO: Malaysiske Ringgits

en: Mexican Peso (&#36;)
nb_NO: Meksikanske Peso ($#36;)

en: Nigerian Naira (&#8358;)
nb_NO: Nigerianske Naira (%#8358)

en: New Zealand Dollar (&#36;)
nb_NO: New Zealandske Dollar ($#36;)

en: Norwegian Krone
nb_NO: Norske kroner (NOK)

en: Philippine Pesos
nb_NO: Filippinske Pesos

en: Polish Zloty
nb_NO: Polske Zloty

en: Singapore Dollar (&#36;)
nb_NO: Singaporske Dollar ($#36;)

en: South African Rand (R)
nb_NO: Sørafrikanske Rand(R)

en: South Korean Won
nb_NO: Sør-Koreanske Won

en: Swedish Krona
nb_NO: Svenske kroner (SEK)

en: Swiss Franc
nb_NO: Sveitsiske Franc

en: Taiwan New Dollars
nb_NO: Taiwanesiske New Dollars

en: Turkish Lira
nb_NO: Trykiske Lire

en: Vietnamese Dong
nb_NO: Vietnamesiske Dong

en: The price for membership is <strong>%s</strong> now
nb_NO: Medlemskapet koster <strong>%s</strong> nå

en: <strong>%s</strong> now
nb_NO: <strong>%s</strong> nå

en:  and then <strong>%s per %s for %d more %s</strong>.
nb_NO: og så koster det <strong>%s hver %s i %d flere %s</strong>.

en:  and then <strong>%s every %d %s for %d more payments</strong>.
nb_NO: og så koster det <strong>%s hver %d %s over %d innbetalinger</strong>.

en:  and then <strong>%s after %d %s</strong>.
nb_NO: og så koster det <strong>%s etter %d %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s per %s</strong>.
nb_NO: Medlemskapet koster <strong>%s per %s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s every %d %s</strong>.
nb_NO: Prisen for medlemsskap er på <strong>%s hver %d %s</strong>.

en: <strong>%s every %d %s</strong>.
nb_NO: <strong>%s hver %d %s</strong>.

en:  and then <strong>%s per %s</strong>.
nb_NO: og så koster det <strong>%s hver %s</strong>.

en:  and then <strong>%s every %d %s</strong>.
nb_NO: og så koster det <strong>%s hever %d. %s</strong>.

en: After your initial payment, your first payment is Free.
nb_NO: Etter vi har mottatt din initielle innbetaling, er den første periodiske innbetalingen gratis.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
nb_NO: Etter vi har mottatt din initielle innbetaling, er de neste %d innbetalingsperiodene gratis.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
nb_NO: Etter vi har mottatt din initielle innbetaling, vil de neste innbetalingsperiodene koste %s.

en: After your initial payment, your first %d payments will cost %s.
nb_NO: Etter vi har mottatt din initielle innbetaling vil de første %d innbetalingsperiodene koste %s.

en: Customers in %s will be charged %s%% tax.
nb_NO: Kunder som befinner seg i %s vil bli belastet %s%% i skatter og avgifter.

en: Membership expires after %d %s.
nb_NO: Medlemsskapet utløper etter %d %s

en: User ID not found.
nb_NO: Fant ikke brukerens ID.

en: Invalid level.
nb_NO: Ugyldig medlemsnivå

en: not changing?
nb_NO: ingen endring?

en: Error interacting with database
nb_NO: Feil i samspill med databasen

en: Membership level not found.
nb_NO: Fant ikke medlemsnivået

en: No code was given to check.
nb_NO: Ingen rabattkode oppgitt som vi kan sjekke mot.

en: The discount code could not be found.
nb_NO: Finner ikke denne rabattkoden

en: This discount code goes into effect on %s.
nb_NO: Denne rabattkoden er gyldig fra %s

en: This discount code expired on %s.
nb_NO: Denne rabattkoden ble ugyldig den %s

en: This discount code is no longer valid.
nb_NO: Denne rabattkoden er ikke gyldig.

en: This discount code does not apply to this membership level.
nb_NO: Denne rabattkoden gjelder ikke for dette medlemskapsnivået.

en: This discount code is okay.
nb_NO: Denne rabattkoden er korrekt.

en: and
nb_NO: og

en: Sign Up for !!name!! Now
nb_NO: Registrer deg for !!name!! i dag

en: Please specify a level id.
nb_NO: Oppgi id for nivået

en: None
nb_NO: Ingen

en: Your license key has been validated.
nb_NO: Lisenskoden din har blitt godkjent.

en: Paid Memberships Pro Support License
nb_NO: Paid Membership Pro brukerstøttelisens

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Enter your support license key.</strong> Your license key can be found in your membership email receipt or in your <a href="http://www.paidmembershipspro.com/login/?redirect_to=/membership-account/" target="_blank">Membership Account</a>.
nb_NO: Legg inn lisensnøkkelen for brukerstøtte.

en: Your license is invalid or expired.
nb_NO: Brukerstøttelisense er ugyldig, eller så har den utgått.

en: Visit the PMPro <a href="http://www.paidmembershipspro.com/login/?redirect_to=/membership-account/" target="_blank">Membership Account</a> page to confirm that your account is active and to find your license key.
nb_NO: Besøk din PMPro <a href="http://www.paidmembershipspro.com/login/?redirect_to=/membership-account/" target="_blank">medlemskontoside</a> for å bekrefte at din medlemsstøttekonto fortsatt er aktiv og for å finne lisensnøkkelen din.

en: <p><strong>Thank you!</strong> A valid <strong>%s</strong> license key has been used to activate your support license on this site.</p>
nb_NO: <p><strong>Tusen takk!</strong> En gyldig <strong>%s</strong> lisensnøkkel ble brukt for å aktivisere din brukerstøttelisens for denne webtjeneren.</p>

en: Enter license key here...
nb_NO: Legg inn lisensnøkkelen din her…

en: Verify Key
nb_NO: Bekreft lisensnøkkelen

en: Invalid PMPro License Key.
nb_NO: Ugyldig PMPro lisensnøkkel.

en: If you're running Paid Memberships Pro on a production website, we recommend an annual support license.
nb_NO: Dersom du bruker Paid Memberships Pro på en webtjeneste som er i produksjon anbefaler vi at du anskaffer en brukerstøtte lisens med årlig fornyelse.

en: More Info
nb_NO: Mer informasjon

en: Dismiss
nb_NO: Lukk

en: Day
nb_NO: Dag

en: Week
nb_NO: Uke

en: Month
nb_NO: Måned

en: Year
nb_NO: År

en: Days
nb_NO: Dager

en: Weeks
nb_NO: Uker

en: Months
nb_NO: Måneder

en: Years
nb_NO: År

en: This post is already protected for this level because it is within a category that requires membership.
nb_NO: Dette innlegget er allerede beskyttet fordi det er tillagt en kategori som krever at du er medlem.

en: Require Membership
nb_NO: Krever at du er medlem

en: Only members of these levels will be able to view posts in this category.
nb_NO: Vi tillater kun brukere med følgende medlemsnivåer å se innlegg som tilhører denne kategorien.

en: Current Level
nb_NO: Gjeldende medlemsnivå

en: Not paying.
nb_NO: Ikkebetalende

en: This will not change the subscription at the gateway unless the 'Cancel' checkbox is selected below.
nb_NO: Denne operasjonen kommer ikke til å endre abonnementet på betalingsformidlings

en: Paid Memberships Pro Data Update Required
nb_NO: Må oppdatere data for Paid Memberships Pro

en: Start the Update
nb_NO: Start oppdateringen

en: All Paid Memberships Pro updates have finished.
nb_NO: Alle påkrevde oppdateringer for Paid Memberships Pro er ferdigstilte.

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Register</a>
nb_NO: Dette innholdet er reservert for særskilte medlemmer (!!level!!)<br /><a href="%s">Registrer deg!</a>

en: This content is for !!levels!! members only.<br /><a href="%s">Log In</a> <a href="%s">Register</a>
nb_NO: Dette innholdet er reservert for særskilte medlemmer (!!level!!)<br /><a href="%s">Logg deg på</a> eller <a href="%s">Register deg</a>

en: This content is for !!levels!! members only. Visit the site and log in/register to read.
nb_NO: Dette innholdet er reservert for særskilte medlemmer (!!level!!), men det er bare å komme innom og eventuelt registrere deg/logge deg på for å få lest det!

en: Logged in as <strong>%s</strong>.
nb_NO: Logget inn som <strong>%s</strong>.

en: logout
nb_NO: Logg ut

en: Level
nb_NO: Kurs

en: Membership Fee
nb_NO: Pris på medlemskap

en: %s every %d %s.
nb_NO: %s hver %d %s.

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Your payment subscription is managed by PayPal. Please <a href="http://www.paypal.com">login to PayPal here</a> to update your billing information.
nb_NO: Din innbetaling blir håndtert av PayPal. <a href=«http://www.paypal.com»>Bruk PayPal</a> for å oppdatere betalingsinformasjonen din.

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Address 1
nb_NO: Adresse 1

en: Address 2
nb_NO: Adresse 2

en: City
nb_NO: Sted/By

en: State
nb_NO: Fylke

en: Postal Code
nb_NO: Postnummer

en: City, State Zip
nb_NO: Sted/By, Postnummer

en: Country
nb_NO: Land

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: E-mail Address
nb_NO: E-post-adresse

en: Confirm E-mail
nb_NO: Bekreft e-post-adresse

en: Credit Card Information
nb_NO: Kredittkortinformasjon

en: We accept %s
nb_NO: Vi aksepterer følgende korttyper %s

en: This subscription is not recurring. So you don't need to update your billing information.
nb_NO: Dette abonnementet har ikke periodiske betalinger, derfor trenger du ikke oppdatere betalingsinformasjonen din.

en: Are you sure you want to cancel your membership?
nb_NO: Er du sikker på at du vil kansellere medlemskapet ditt?

en: Are you sure you want to cancel your %s membership?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å avslutte medlemsnivået ditt (%s)?

en: Yes, cancel my account
nb_NO: Ja, kanseller kontoen min

en: No, keep my account
nb_NO: Nei, behold kontoen min

en: My Memberships
nb_NO: Mine abonnement

en: Cancel All Memberships
nb_NO: Avbryt alle medlemsskap.

en: Click here to go to the home page.
nb_NO: Klikk her for å gå til hjemmesiden.

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
nb_NO: Nå er alt nesten klart. Les igjennom informasjonen under om medlemskapet ditt, og <strong>klikk så på "Fullfør betaling" knappen</strong> for å fullføre bestillingen.

en: change
nb_NO: endre

en: You have selected the <strong>%s</strong> membership level.
nb_NO: Du har valgt <strong>%s</strong>.

en: <p class="pmpro_level_discount_applied">The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.</p>
nb_NO: <p class=«pmpro_level_discount_applied»><strong>%s</strong>Rabattkoden er tilført din bestilling.</p>

en: Click here to change your discount code
nb_NO: Klikk her for å endre din rabattkode

en: Do you have a discount code?
nb_NO: Har du en rabattkode?

en: Click here to enter your discount code
nb_NO: Klikk her for å legge til din rabattkode

en: Account Information
nb_NO: Kontoinformasjon

en: Already have an account?
nb_NO: Har du allerede en konto?

en: Log in here
nb_NO: Logg inn her

en: Confirm Password
nb_NO: Bekreft passord

en: Confirm E-mail Address
nb_NO: Bekreft e-post-adresse

en: Full Name
nb_NO: Fullt navn

en: LEAVE THIS BLANK
nb_NO: LA FELTET VÆRE TOMT

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
nb_NO: Du er nå logget på som <strong>%s</strong>. Hvis du ønsker å logge deg på med en annen konto, <a href="%s">logg ut nå</a>.

en: Choose your Payment Method
nb_NO: Velg betalingsmetode

en: Check Out with a Credit Card Here
nb_NO: Betal med et kredittkort

en: CVV
nb_NO: CCV

en: what's this?
nb_NO: hva er dette?

en: I agree to the %s
nb_NO: Jeg har lest og godtar %s

en: Complete Payment
nb_NO: Fullfør betaling

en: Processing...
nb_NO: Prosesserer..

en: Your payment has been submitted. Your membership will be activated shortly.
nb_NO: Betalingen din er gjennomført. Medlemskapet ditt vil snart bli aktivert.

en: Thank you for your membership to %s. Your %s membership is now active.
nb_NO: Tusen takk for påmeldingen din til  %s. Ditt medlemskap ved %s er nå aktivt.

en: Below are details about your membership account and a receipt for your initial membership invoice. A welcome email with a copy of your initial membership invoice has been sent to %s.
nb_NO: Under finner du detaljer om medlemskontoen din og en kvittering for betaling. Det er også sendt en e-post med en kopi av fakturaen til %s.

en: Invoice #%s on %s
nb_NO: Faktura #%s for %s

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Account
nb_NO: Konto

en: Membership Expires
nb_NO: Medlemskapet utløper

en: Payment Method
nb_NO: Betalingsinformasjon

en: Total Billed
nb_NO: Totalsum belastet

en: ending in
nb_NO: kort som slutter på

en: Below are details about your membership account. A welcome email has been sent to %s.
nb_NO: Under finner du detaljer om medlemsskapet ditt. En e-post med en kort velkomment har allerede blitt sendt til %s.

[ctx: User without membership is in {pending} status.]
en: Pending
nb_NO: Avventer

en: View Your Membership Account &rarr;
nb_NO: Se kontoen for medlemskapet ditt &rarr;

en: If your account is not activated within a few minutes, please contact the site owner.
nb_NO: Hvis medlomskontoen din ikke aktiveres i løpet av et par minutter, så ta kontakt med eieren av disse sidene.

en: Coupon
nb_NO: Rabattkode

en: Invoice #
nb_NO: Faktura #

en: No invoices found.
nb_NO: Ingen fakturaer funnet

en: &larr; View All Invoices
nb_NO: &larr; Se alle fakturaer

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Select
nb_NO: Velg

en: Renew
nb_NO: Forny

en: Your&nbsp;Level
nb_NO: Ditt&nbsp;Medlemsnivå

en: &larr; Return to Your Account
nb_NO: &larr; Tilbake til kontoen din

en: &larr; Return to Home
nb_NO: &larr; Til hjemmesiden

en: Testing Only
nb_NO: Kun for test

en: Your membership status has been updated - Thank you!
nb_NO: Status for medlemskapet ditt er oppdatert - Takk!

en: Sorry, your request could not be completed - please try again in a few moments.
nb_NO: Beklager, din forespørsel kunne ikke fullføres - vennligst prøv igjen om en liten stund.

en: Please complete all required fields.
nb_NO: Fyll ut alle påkrevde felt.

en: Your email addresses do not match. Please try again.
nb_NO: E-post-adressene dine stemmer ikke overens. Prøv igjen.

en: The email address entered is in an invalid format. Please try again.
nb_NO: E-post-adressen er i et ugyldig format. Prøv igjen.

en: All good!
nb_NO: Alt er korrekt!

en: Information updated. <a href="%s">&laquo; back to my account</a>
nb_NO: Informasjonen er oppdatert. <a href="%s">&laquo; gå tilbake til kontoen</a>

en: Error updating billing information.
nb_NO: Feil ved oppdatering av faktureringsinformasjon.

en: Your membership has been cancelled.
nb_NO: Medlemskapet ditt er blitt kansellert.

en: Invalid gateway.
nb_NO: Ugyldig portal for betalingsformidleren.

en: Checkout: Payment Information
nb_NO: Betaling: Betalingsinformasjon

en: Set Up Your Account
nb_NO: Konfigurer medlemskontoen din.

en: There are JavaScript errors on the page. Please contact the webmaster.
nb_NO: Det har oppstått JavaScript feil på denne siden. Vennligst ta kontakt med webmasteren for denne siden.

en: Your passwords do not match. Please try again.
nb_NO: Passordene stemmer ikke overens. Prøv igjen.

en: Please check the box to agree to the %s.
nb_NO: Huk av i boksen for å godta %s.

en: Are you a spammer?
nb_NO: Er du en spammer?

en: That username is already taken. Please try another.
nb_NO: Brukernavnet er opptatt. Prøv et annet.

en: That email address is already taken. Please try another.
nb_NO: Denne e-post-adressen er allerede registrert. Bruk en annen adresse.

en: reCAPTCHA failed. (%s) Please try again.
nb_NO: Feil reCAPTCHA verdi. (%s) Vennligst prøv på nytt.

en: Payment accepted.
nb_NO: Betaling er mottatt.

en: Unknown error generating account. Please contact us to set up your membership.
nb_NO: Det oppstod en ukjent feil når medlemskontoen din skulle opprettes. Ta kontakt med oss for å blir registrert som medlem.

en: Your payment was accepted, but there was an error setting up your account. Please contact us.
nb_NO: Betalingen din er mottatt, men det skjedde en feil ved oppretting av medlemskontoen din. Ta kontakt med oss.

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card authorized, but we cancelled the order immediately. You should not try to submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
nb_NO: VIKITG MELDING: Det oppstod en feil under konfigurasjon av medlemsnivået ditt. Kredittkorttransaksjonen ble autorisert, men vi kansellerte bestillingen med en gang. <em>Vennligst <strong>ikke</strong> forsøk å sende transaksjonen på nytt</em> og kontakt med eieren av disse websidene for å fikse problemet.

en: IMPORTANT: Something went wrong during membership creation. Your credit card was charged, but we couldn't assign your membership. You should not submit this form again. Please contact the site owner to fix this issue.
nb_NO: VIKITG MELDING: Det oppstod en feil under konfigurasjon av medlemsnivået ditt. Som en følge har kredittkortet ditt blitt belastet, men vi var ikke i stand til å gi deg det korrekte medlemsnivået. Vennligst ta kontakt med eieren av disse websidene for å fikse problemet.

en: You must <a href="%s">set up a Payment Gateway</a> before any payments will be processed.
nb_NO: Du må <a href="%s">sette opp en betalingsformidlerportal</a> før innbetalinger kan mottas og behandles.

en: A Payment Gateway must be set up before any payments will be processed.
nb_NO: En betalingsformidlerportal må settes opp før vi kan behandle innbetalinger.

en: Membership expired email sent to %s.
nb_NO: Vi har sendt melding til %s om at medlemsperioden er avsluttet.

en: Membership expiring email sent to %s.
nb_NO: Vi har sendt melding til %s om at medlemsperioden er i ferd med å utgå

en: Credit card expiring email sent to %s.
nb_NO: Vi har sendt melding om ugyldig kredittkort til %s

en: Trial ending email sent to %s.
nb_NO: E-post om avsluttet prøveperiode ble sendt til %s

en: The %s code has been applied to your order.
nb_NO: Bestillingen din har blitt påført rabattkode %s

en: The <strong>%s</strong> code has been applied to your order.
nb_NO: Rabattkode <strong>%s</strong> har blitt tilført bestillingen din.

en: <p>A payment is being held for review within Authorize.net.</p><p>Payment Information From Authorize.net
nb_NO: Authorize.net har valgt å holde betalingen for ettersyn.</p><p>Informasjon om betalingen fra Authorize.net

en: %s has had their payment subscription cancelled by Stripe. Please check that this user's membership is cancelled on your site if it should be.
nb_NO: Stripe har kansellert abonnementsinnbetalinger for %s. Vennligst bekreft at brukeren nå har korrekte tilganger til dine websider/tjenester.

en: Billing
nb_NO: Innbetalinger

en: Update Billing Info
nb_NO: Oppdaterer kredittkortinformasjon og fakturadresse.

en: Change
nb_NO: Endre

en: View all Membership Options
nb_NO: Vis alle medlemskapsalternativer

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: Edit Profile
nb_NO: Rediger profil

en: Change Password
nb_NO: Endre passord

en: Past Invoices
nb_NO: Siste faktura

en: Amount
nb_NO: Beløp

en: View All Invoices
nb_NO: Se alle fakturaer

en: Member Links
nb_NO: Lenker for medlemmer
